Археологія

Археологи знайшли 5000-річний артефакт, пов'язаний із трипільською культурою – фото

Shutterstock

Знахідку порівняли з аналогічними предметами з України

У Грубешівському повіті Польщі археологи виявили мідну сокиру, що датується 4-3 тисячоліттям до нашої ери. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Arkeonews.

Фахівці з Люблінського воєводського консерватора пам'яток дослідили її розміри та вправність виготовлення. Сокира, довжина якої становить 7,4 см, має широке віялоподібне лезо 4,1 см і прямокутне опукле топорище 0,9 см х 0,6 см. Це вказує на високий рівень металургійної техніки у стародавні часи.

Для розкриття таємниць цього артефакту археологи вели тісну співпрацю, аналізуючи його культурний та хронологічний контекст. Вони виключили можливість належності представленої сокири до культур бронзової доби, бо знахідка не відповідає типологіям сокир тих часів.

Вони порівняли сокиру з аналогічними предметами з України, зокрема з села Щербанівка (Київська область) та встановили зв'язок з трипільською культурою. Кераміка, яку знайшли поруч із сокирою, остаточно дозволили археологам датувати її пізнім періодом між 4 і 3 тисячоліттям до нашої ери.

Раніше "Дивогляд" повідомляв, що у стародавніх людей з епохи неоліту був смертельний невидимий ворог.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ