"1 квітня – брехня всесвітня": розіграші близьких, кумедні SMS-повідомлення і 10 цікавих фактів про сміх

День сміху, який відзначається 1 квітня, є одним з найвеселіших свят у світі

Історія 

Існує багато теорій стосовно походження Дня сміху. Про це повідомляє "Дивогляд".

Одна з версій відносить нас початок свята до давньоримських часів, коли був відзначений день, присвячений божеству гумору та жартів. Інша версія вказує на стародавню Індію, де, за легендою, 1 квітня святкували як частину весняного рівнодення, сповненого веселих заходів і розіграшів.

Одна з версій про День сміху пов'язана з введенням Григоріанського календаря. Раніше, в кінці березня, святкували Новий рік, і завершення святкування припадало на 1 квітня. Але після реформи французького короля Карла IX, який перемістив початок Нового року на 1 січня, ті, хто продовжував святкувати у квітні, стали об'єктом для жартів, що відтоді й стало традицією Дня сміху.

У період з 25 березня по 1 квітня, французи із задоволенням відзначали та розважалися. Хоча з часом були внесені зміни до системи календаря, деякі традиціоналісти надали перевагу старим обрядам Нового року. Проте інші використовували цей час для жартів, дарували кумедні подарунки і називали невігласів, які не знали про зміни, квітневими дурнями.

1 квітня
1 квітня
Фото: Shutterstock

Цікаві факти про сміх

 1. За дослідженнями, сміх стимулює вироблення ендорфінів, гормонів щастя, що допомагають зменшити стрес та підвищити настрій.
 2. Сміх сприяє зміцненню імунної системи: він збільшує кількість антитіл у крові та поліпшує їх функцію.
 3. Під час сміху ми використовуємо м'язи обличчя, які інакше можуть майже не використовуватися, що робить його вправою для обличчя.
 4. Сміх може допомогти знизити кров'яний тиск: під час сміху підвищується кровообіг, що сприяє зниженню артеріального тиску.
 5. Усміхнене обличчя може передавати позитивний настрій іншим людям і створювати дружню атмосферу.
 6. Сміх – це вірусне явище: люди більш схильні сміятися, коли бачать інших сміятися, навіть якщо вони не розуміють, чому це смішно.
 7. Середньодобова доросла людина сміється близько 15–20 разів, тоді як дитина може сміятися до 400 разів.
 8. У середньому, сміх триває приблизно 6 секунд, проте відчуття радості від нього може залишатися на довгий час після.
 9. У 1962 році в Україні виникла традиція святкувати День сміху 1 квітня.
 10. Сміх не має меж: люди у всіх культурах і націях сміються, незалежно від мови чи культурних особливостей.

5 веселих ідей для розіграшу:

 1. Жарт зі зміненим звуком на смартфоні: Зберіться разом з друзями та поміняйте звукові сигнали на їх смартфонах, наприклад, можна налаштувати звук дзвінка на квакання качки або музику з фільму комедії.
 2. Фальшиве повідомлення про надходження великого успіху: Надішліть своєму другові фальшиве повідомлення від уявленої компанії про їх виграш у великому лотерейному жеребкуванні. Спостерігайте за їх реакцією на радість і потім розкажіть, що це був тільки жарт.
 3. Жарт з фальшивою "важливою" зустріччю: Відправте своєму другу або колезі повідомлення про те, що вони пропустили важливу зустріч чи подію, і негайно потрібно її наздогнати. Потім дивіться, як вони реагують на стрес і спробувати виправити ситуацію.
 4. "Смачний" напій: Замість звичайної Кока-коли, налийте в пляшки, наприклад, соєвий соус, і запропонуйте рідним або друзям. Важливо перед цим переконатися, що у людини немає алергії на сою, щоб не створити неприємностей.
 5. Печиво з сюрпризом: Візьміть печиво з кремом. Вийміть начинку і намажте білою зубною пастою. Потім пропонуйте його вашим друзям або рідним, яких ви хочете пожартувати. Вони будуть здивовані, коли виявлять, що їх "смачне" печиво виявилося не тим, чим здавалося.

SMS-жарти:

***

Доїхав нормально, цілую. Твій дах.

***

Припини виляти стегнами, а то мене заколисало. Твій смартфон.

***

Шановний абоненте, вас відключено за розбазарювання державних секретів по нашій мережі.

***

Дуже дякуємо, що ви прочитали це SMS-повідомлення! З вашого рахунку знято 100 гривень. Оператор зв'язку.

***

Підніміть трохи голову. Я вас погано бачу. Снайпер.

***

Раніше "Дивогляд" розповідав, як сміх вплинув на виживання людей.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше