Hamster Kombat

У популярній серед українців грі знайшли зв'язок із росією – чому це небезпечно

Скріншот із соцмереж

Вона користується попитом завдяки обіцянкам отримати легкі гроші

У клікерній грі Hamster Kombat, яка стала популярною серед українців, знайшли слід росії. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на AIN.UA.

Спочатку на це звернула увагу користувачка соцмережі Х, яка має псевдонім "злата прага". За її словами, у грі немає політики конфіденційності, а в реферальних посиланнях є слово "kent", яке співзвучне зі сленговим словом "кент", що вживається на рф. Але найважливіше, що вона помітила, – гра має російський домен.

В AIN.UA перевірили це за допомогою сервісу WHOIS, який надає інформацію про доменне ім’я сайту. Сервіс показав, що Hamster Kombat зареєстрований через RU-CENTER Group – одного з найбільших реєстраторів доменних імен і хостинг-провайдерів, що входить до холдингу РБК. У реєстраційних даних вказано, що реєстрант або адміністратор знаходиться в російській столиці москві.

Hamster Kombat став популярним серед українців завдяки обіцянкам щодо отримання легких грошей, а також поширенню інформації про нього в Instagram, TikTok та Telegram. Користувачі соцмереж вже створюють меми про цей проєкт.

Відомо, що Hamster Kombat став копією популярного застосунку Notcoin, де також треба заробляти монети через клацання, а потім міняти на криптовалюту. Однак російське походження гри може спричинити безпекові ризики для українців, оскільки компанії країни-агресора зобов'язані зберігати на своїх серверах внутрішні дані користувачів і надавати їх правоохоронним органам на їхню вимогу.

Раніше "Дивогляд" розповідав про відеоігри, які пропаганда рф використовує для інформаційної війни в Україні.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ