Пропаганда рф використовує відеоігри для інформаційної війни в Україні – ЗМІ назвали популярні ігри, які становлять небезпеку

У світі відеоігор росіяни поширюють свою пропаганду, яка стосується повномасштабної війни в Україні. Таким чином окупанти намагаються впливати на, переважно, молодь

За словами президента Microsoft Бреда Сміта, служба безпеки компанії зафіксувала спроби росіян проникнути у певні ігрові спільноти. Такі приклади зустрічаються у грі Minecraft і в дискусійних групах Discord. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The New York Times.

Зокрема, у Minecraft геймери з рф відтворили битву за окуповане українське місто Соледар. Зафіксувавши це у ролику, вони опублікували його у в російській соцмережі "ВКонтакте". Однак це не все.

Зокрема, на каналі військової гри World of Tanks у травні відтворив парад танків Радянського Союзу в москві в 1945 році. Це відбулося на 78-у річницю поразки нацистської Німеччини. Також популярну ігрову платформу Roblox використали для створення масиву внутрішніх військ МВС у червні з нагоди святкування дня росії.

Оновлення

Спочатку NYT написали про World of Tanks, але потім виправили. Виявилося, що парад провели у російській грі "Мир танков". У World of Tanks, відповідно, ніякого параду не було.

Журналісти пишуть, що зазначені відеоігри та суміжні сайти, серед яких онлайн-платформи Discord і Steam, використовує російський агітпроп. Агресори поширюють дезінформацію і виправдання повномасштабного вторгнення в Україну, переважно серед молодої аудиторії. У деяких випадках відображаються позиції звичайних громадян рф, але певні матеріали вказують на причетність держави.

Після початку повномасштабної війни компанія Microsoft призупинила продаж продуктів і послуг на росії. Однак російські споживачі навчилися обходити ці обмеження та купувати нові та старі проєкти. Також вони користуються багатьма сайтами, у тому числі Discord і Steam, задля охоплення ширшої аудиторії.

У матеріалі йдеться, що численні приклади пропаганди наведені російською мовою. Це дозволяє припустити, що цільова аудиторія перебуває вдома або серед російськомовних в сусідніх країнах, у тому числі в Україні.

За словами Артема Старосєка, глави української консалтингової компанії Molfar, яка аналізує онлайн-загрози, фахівці зафіксували більше десятка випадків у Minecraft, Roblox, World of Tanks, World of Warships, Fly Corp, Armored Warfare і War Thunder. Майже в усіх вихвалялася перемога СРСР над Німеччиною у Другій світовій, що є темою, яку кремль використовував для залучення підтримки нинішньої повномасштабної війни.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Фінляндії журналісти поширюють серед росіян правду про війну в Україні за допомогою популярної відеогри.

Дивіться також відео 5 каналу: "БАРБІ": в чому причина ажіотажу навколо фільму і які рекорди може встановити?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше