Геймінг

У Фінляндії журналісти поширюють серед росіян правду про війну в Україні за допомогою популярної відеогри – відео

Shutterstock

Видання проявило творчість, щоб уникнути обмежень, запроваджених рф

Найбільша щоденна газета Фінляндії Helsingin Sanomat розробила спеціальну гру у відеогрі Counter Strike, де прихована правдива інформація про повномасштабне російське вторгнення в Україну. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Reuters.

Це зробили з нагоди Всесвітнього дня свободи преси. За словами головного редактора видання Антеро Мукка, журналістам довелося проявити творчість, щоб уникнути обмежень, запроваджених кремлем.

Слід зазначити, що з минулого року на рф заблокували Helsingin Sanomat після того, як газета розпочала публікацію частини статей російською мовою. Мукка стверджує, що журналістів турбувала ситуація зі свободою преси та свободою слова на рф. Тому вони вирішили шукати нові канали для того, щоб російська аудиторія мала надійну та належну інформацію від ЗМІ.

У рамках цього у Helsingin Sanomat розробили карту в Counter Strike невизначеного зруйнованого війною слов'янського міста, назвавши її "de_voyna". Вона містить таємну кімнату зі схованими зображеннями та текстами газети.

У них журналісти детально пишуть про російську агресію. Видання не питало дозволу в американської компанії Valve, автора Counter Strike, на поширення своїх даних у відеогрі. Це обумовлено тем, що користувачі мають можливість створення та додавання власного контенту на свою платформу.

"Якщо хтось із молодих людей в росії завдяки цій грі на кілька секунд замисляться над тим, що відбувається в Україні, то це того варте", – додав Мукка.

Раніше ми розповідали, як гра "Стугна" заробляє для ЗСУ.

Дивіться також відео 5 каналу: ДРОНИ СМАЖАТЬ кремль! Нафтобази біля Криму У ВОГНІ. Капітан Хаймарс дякує русскім. 434 день

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ