Знищену мозаїку у Львові відновлять за допомогою 3D-сканування

У Львові знищену мозаїку відновлять за допомогою 3D-сканування

Львівська міська рада

"На новому місці мозаїка матиме краще денне освітлення й оглядовість"

У Львові знищену мозаїку "Інформаційний простір" відновлюватимуть з використанням технології 3D-сканування. Про це заявили у Львівській міській раді, передає "Дивогляд".

Мозаїка розташують на другому поверсі у приміщенні компанії "Торгпрес". Її відновлять на тому ж самому місці, а ось збережений малюнок перенесуть на нову стіну за допомогою 3D-сканування.

Підготовчі роботи планують розпочати навесні 2024 року, а викладення мозаїки заплановано на літо. Наразі триває збір необхідних матеріалів для панно.

"На новому місці мозаїка матиме краще денне освітлення й оглядовість. Панно інтегрують у новий сучасний інтер’єр, воно буде у вільному доступі", – розповів директор компанії "Торгпрес" Сергій Васечко.

Над відновленням панно працюватиме команда експертів під керівництвом художника, викладача Львівської національної академії мистецтв Василя Сивака. Фахівець вже понад 17 років займається створенням мозаїки у різних храмах України.

Фінансування робіт взяло на себе підприємство ТДВ "Торгпреса".

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що мозаїки Києва внесли до реєстру культурної спадщини.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ