картина Рафаеля

На картині художника Рафаеля розгадали таємницю, приховану роками – фото

sciencealert

Науковці створили спеціальний алгоритм аналізу

На картині відомого художника епохи Відродження Рафаеля виявили невідому раніше деталь, передає "Дивогляд" із посиланням на ScienceAlert.

Штучний інтелект (ШІ) проаналізував картину Рафаеля під назвою "Мадонна з трояндою" і виявив деталі, які неможливо побачити людським оком. Так, увагу ШІ привернуло обличчя святого Йосипа, яке могло бути написано не рукою художника Рафаеля.

Науковці створили спеціальний алгоритм аналізу на основі творів, які однозначно були створені Рафаелем. З використанням штучного інтелекту вдалося розрізнити деталі, що ретельно приховувалися роками.

Апарат зумів розпізнати стиль художника, особливості його мазків, кольорової палітри, тіней, а також кожної окремої деталі картини. Так, на думку науковців, герої творіння – Діва Марія й Іоанн Хреститель, який передає немовляті Ісусу пергамент із написом – написані Рафаелем, а ось святий Йосип, розташований у лівому верхньому кутку, найбільш імовірно був написаний рукою іншого художника.

картина Рафаеля
картина Рафаеля
Фото: sciencealert

Раніше експерти демонстрували, що обличчя святого Йосипа написано гірше, ніж інші обличчя на картині. Ці припущення довів і новий аналіз штучного інтелекту. 

На думку знавців, над обличчям Йосипа міг попрацювати учень Рафаеля Джуліо Романо. Однак, сказати про це точно наразі не можна через відсутність однозначних доказів.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені розгадали нову таємницю картини да Вінчі "Мона Ліза".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ