Мона Ліза

Учені розгадали нову таємницю картини да Вінчі "Мона Ліза"

Shutterstock

Відкриття вперше підтвердило багаторічну гіпотезу

Науковці зробили несподіване відкриття, що стосується знаменитої картини да Вінчі "Мона Ліза". Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Associated Press.

Знавці виявили цікавий інгредієнт у складі фарби, якою відомий художник Леонардо да Вінчі малював свою славнозвісну картину "Мона Ліза" у XVI столітті. Зокрема, йдеться про наявність оксиду свинцю – плюмбонакриту у складі фарби. 

В процесі свого дослідження вчені взяли фрагмент розміром не більше за волосину людини з верхнього правого краю картини. За допомогою рентгенівського випромінювання синхротрона, яке прискорює частинки майже до швидкості світла, науковці проаналізували матеріал. 

Таке відкриття вперше підтвердило гіпотезу про те, що да Вінчі використовував у своїх роботах порошок оксиду свинцю. Ця речовина робила фарбу більш густою і вона швидше висихала.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що дослідниця заявила, що знайшла справжній код да Вінчі і назвала дату кінця світу.

Дивіться також відео 5 каналу: Накинулася на дитину? В київському дитсадку скандал через виховательку

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ