Музей с картинами

Художника змусили повернути величезну суму після того, як він передав музею свої "шедеври" – фото

Shutterstock

Його роботи отримали назву "Візьми гроші та тікай"

У Данії художника зобов'язали повернути музею гроші, які він отримав на замовлені твори мистецтва. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

Єнс Хаанінг відомий як автор картин, що присвячує увагу темам нерівності, грошей і влади. У 2021 році Музей сучасного мистецтва Кунстен в Ольборзі виділив митцю грант у розмірі 532 000 крон ($76 тис), щоб він створив роботи, які б відповідали сучасному мистецтву.

Також чоловіку надали €6 тис у банкнотах для того, щоб він відтворив свої попередні роботи "Середній річний дохід у Данії" та "Середній річний дохід в Австрії". Їх мали показати на спеціальній виставці під назвою "Work It Out".

В обох творах Єнс використовував фізичну валюту, щоб продемонструвати заробіток мешканців Австрії та Данії. Окрім цього, грант додали до гонорару художника у розмірі 25 000 крон ($3,8 тис) за роботу.

Однак на музей чекав сюрприз, коли його працівники замість картин побачили порожні рамки, які митець назвав "Візьми гроші та тікай".

Пусті рамки
Пусті рамки
Фото: Jens Haaning

"Я був за кордоном, коли ящики були відкриті, але раптово отримав багато листів. Єнс відомий своїм концептуальним та активістським мистецтвом з гумористичним відтінком. І він дав нам це – але також і свого роду тривожний сигнал, оскільки тепер всі ставлять питання, куди пішли гроші?", – поділився директор музею Лассе Андерссон.

У музеї виставили ці "шедеври", але водночас звернулися до художника, щоб він повернув кошти. Коли він відмовився, то конфлікт захотіли вирішити у судовому порядку.

У підсумку Єнсу сказали повернути виділені на грант кошти.

"Річ у тім, що я взяв у них гроші. Це не крадіжка. Це порушення договору, а порушення договору є частиною роботи. Я закликаю інших людей, які мають такі ж жахливі умови праці, як у мене, зробити те саме. Якщо вони сидять на якійсь лай*овій роботі і їм не платять, і вони фактично просять платити гроші, щоб піти на роботу, тоді хапайте все, що можете, і переможете це", – розповів Хаанінг.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що свинка-художниця Пігкассо "продала" свої картини за $1,2 млн.

Дивіться також відео 5 каналу: Врятовані книги з-під Бахмуту! З вивезених примірників створила соціальну бібліотеку в Черкасах!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ