Мона Ліза

Таємничий міст, зображений на картині Леонардо да Вінчі "Мона Ліза" – історик з'ясував, чи насправді він існував

Shutterstock

Фахівець зробив неочікуваний висновок завдяки історичним документам і зображенням з дрона

Італійський історик Сільвано Вінченті стверджує, що ідентифікував міст, зображений на фоні Мони Лізи на картині Леонардо да Вінчі "Мона Ліза". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

Навколо шедевра, створеного на початку XVI століття у Флоренції, існує багато суперечок. Одна з них, що за міст зображений на далекому фоні позаду Мона Лізи.

Раніше фахівці припускали, це міг бути міст Понте Буріано, розташований біля Латерини, або Понте Боббіо (П'яченца, Італія). Завдяки історичним документам і зображенням з дрона Вінченті порівняв картину і фотографії місцевості.

У підсумку він ідентифікував міст Роміто. Найважливіша деталь цього "розслідування" – кількість арок. На картині у моста були чотири арки, як і у моста Роміто.

Зазначається, що Понте Буріано мав шість арок, а Понте Боббіо – понад шість. Від мосту Роміто, який перекидався через річку Арно, до нашого часу дійшла тільки одна арка, а також фундаменти на протилежному березі річки.

Згідно з документами, якими володіє родина Медічі, цей міст був жвавим і активним у період між 1501 і 1503 роками. Він дозволяв скорочувати час подорожі між Ареццо, Ф'єзоле і Флоренцією.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що в Італії у соборі помітили скандальну деталь на релігійній картині.

Дивіться також відео 5 каналу: Маразм крепчал. "Я уверена на 100 процентов – война была бы уже остановлена" – вірянка мп у Лаврі

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ