Лікарі

100% летальності та білі очі перед смертю: у Китаї створили мутантний штам COVID-19

Shutterstock

Це дослідження назвали жахливим і абсолютно безглуздим

У лабораторії в Китаї науковці в експериментальних цілях розробити мутований штам COVID-19, якому властива 100% летальності у мишей, гени яких максимально наближені до людських. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на bioRxiv.

Вірус GX_P2V – це мутована версія вірусу GX/2017, "двоюрідного брата" коронавірусу. Вчені скористалися лабораторними мишами, гени яких сконструювали таким чином, щоб вони були подібними до людських.

Кожна миша, заражена вірусом GX_P2V, помирала лише протягом 8 днів – це "напрочуд" швидка смертність, як кажуть фахівці. Вірус інфікував легені, кістки, очі, трахеї та мозок тварин.

За кілька днів перед смертю гризуни швидко втрачали вагу, починали мляво рухатися та перебували у згорбленій позі. Також їхні очі повністю біліли за день до смерті.

"Це підкреслює ризик поширення GX_P2V на людей і забезпечує унікальну модель для розуміння патогенних механізмів вірусів, пов’язаних із SARS-CoV-2", – розповіли вчені.

На думку фахівця з епідеміології Інституту генетики Університетського коледжу Лондона Франсуа Баллу, це жахливий та абсолютно безглуздий експеримент.

"Я не бачу нічого цікавого, чому можна було б навчитися шляхом примусового зараження дивної породи олюднених мишей випадковим вірусом. І навпаки, я бачив, скільки всього може піти не так", – написав Баллу в соцмережі Х.

Також експерт стурбований, що короткий звіт, присвячений результатам досліджень, не згадує заходи безпеки, які вжили під час дослідження.

"Відсутність цієї інформації викликає занепокоєння, що частина або все це дослідження, як дослідження в Ухані в 2016-2019 роках, яке, ймовірно, спричинило пандемію Covid-19, було необачно проведено без мінімальних умов біобезпеки та практик, необхідних для дослідження з потенційними збудниками пандемії", – додав він.

Раніше "Дивогляд" повідомляв, чи варто повертатися до маскового режиму через коронавірус.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ