Macaca radiata

Вчені вперше клонували макаку-резус – чому це досягнення викликало критику

Shutterstock

Зі 113 початкових ембріонів вижив лише один

Вчені з Китаю вперше в історії успішно клонували першу макаку-резус (Macaca mulatta), вид якої відомий своєю близькістю до людини. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Науковці скористалися у рамках дослідження соматичними клітинами макаки-резуса – клітини тварин, які відмінні від сперматозоїдів і яйцеклітин. Водночас цей метод виключається фахівцями у питанні клонування людей через аспект етики та безпеки.

Цей експеримент призвів до створення генетично ідентичної копії мавпи. За словами вчених, особина була абсолютно здоровою і прожила понад два роки.

У рамках нового дослідження китайські вчені, Цян Сун і його колеги з Університету Китайської академії наук у Пекіні, досягли успіху в клонуванні. Однак слід зазначити, що зі 113 початкових ембріонів вижив лише один, тобто показник успіху становить менше ніж 1%.

Це відкриття вказало на те, що приматів дійсно можна клонувати, водночас фахівці підкреслили, що вкрай важко досягти успіху в подібних експериментах з такою низькою ефективністю.

Втім, це не всі проблеми. Так, у Королівському товаристві із запобігання жорстокому поводженню з тваринами (RSPCA) наголошують на величезних стражданнях тварин у процесі подібних експериментів.

Професора Робіна Ловелл-Беджа, прихильника етичних досліджень на тваринах, непокоїть велика кількість необхідних ембріонів та обмеженість даних, отриманих тільки за одного народження.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені вперше в історії успішно клонували арктичного вовка.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ