Лікар

Вперше в Україні: лікарі зробили операцію немовляті, яке не могло повноцінно дихати – відео

Shutterstock

Подібні втручання проводили лише деякі провідні клініки США, Британії та Італії

Національна дитяча спеціалізована лікарня "Охматдит" вперше в історії України провела 2 операції на грудній клітці дитині, яка мала асфіксичну торакальну дистрофію. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на пресслужбу лікарні.

Хлопчик народився з асфіксичною торакальною дистрофією, яка фіксується не частіше ніж 1 раз на 130 тисяч новонароджених. Такі діти мають малу грудну клітку дзвоноподібної форми, яка обмежує роботу легень.

"Природній перебіг дуже тяжкий, особливо якщо симптоматика розвивається у дітей до 1 року. Зазвичай маленькі пацієнти помирають від дихальної недостатності, повторних пневмоній або стають залежними від апаратів штучного дихання", – йдеться у повідомлення.

Працівники "Охматид" вперше в України застосували хірургічне лікування, яке відоме як латеральна торакальна експансія. Завдяки операції можна послідовно збільшити об'єм обох половин грудної клітки. Подібні втручання проводили лише деякі провідні клініки США, Британії та Італії.

Операція була проведена у кілька етапів: у 1,5 місяця на правому боці та у 2,5 місяці на лівому.

"Суть операції полягає в тому, що послідовно пересікаються 6 ребер в шахматному порядку. А потім з'єднуються спеціальними металевими конструкціями таким чином, що з довгих сегментів двох ребер робиться одне вдвічі довше ребро. За рахунок цього збільшується об'єм грудної клітки", – розповів хірург Євген Руденко.

Наразі у дитини загоїлися післяопераційні рани та вона вже тренується самостійно дихати. Об'єм грудної клітки хлопчика теж збільшився.

Раніше ми розповідали, що у Черкасах медики віддали всі свої премії на допомогу військовим.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ