Прапор Чехії

Українським біженцям у Чехії пропонують гроші для повернення додому

Shutterstock

Президент підписав положення про внесення змін до закону lex Ukraine

Українським біженцям у Чехії пропонуватимуть фінансову допомогу, якщо вони погодяться повернутися назад в Україну, передає "Дивогляд" із посиланням на сайт президента Чехії

Президент європейської країни Петро Павло вже підписав положення, яке вносить відповідні зміни до закону lex Ukraine. Цей закон регулює статус громадян України, які з лютого 2022 року переїхали у Чехію.

Так, відповідно до нових поправок у законі, громадяни України можуть і надалі отримувати соціальну допомогу та тимчасовий захист у Чехії до березня 2025 року. Але, разом із цим, закон передбачає надання одноразової фінансової підтримки біженцям, які проявлять бажання повернутися назад в України і відмовитися від притулку в європейській країні.

Також в Уряді Чехії наголосили, якщо пізніше громадяни України, які отримали одноразово допомогу для повернення додому, захочуть податися на довгострокову візу в Чехії, вони повинні будуть повернути половину суми фінансової допомоги уряду країни.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Чехії визначилися з варіантом допомоги українцям, які повертаються додому.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ