Прапор Чехії

У Чехії визначилися з варіантом допомоги українцям, які повертаються додому

Shutterstock

"Ми хочемо запропонувати допомогу тим, хто попри війну хоче повернутися додому"

У Чехії визначилися з варіантом допомоги, яку пропонуватимуть українцям за повернення додому, передає "Дивогляд" із посиланням на proukrainu.blesk.cz.

Парламент європейської країни проголосував за внесення змін до закону про підтримку українських біженців Lex Ukrajina. Разом із цим, чиновники визначилися, яку допомогу пропонуватимуть громадянам України за повернення додому.

"Ми хочемо запропонувати допомогу тим, хто попри війну хоче повернутися додому, наприклад, через сімейні обставини", – заявив міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан.

Розрахунок здійснюватиметься безготівково. Біженцям можуть допомогти з оплатою квитків або запропонують покрити витрати на житло перед від'їздом з країни. Коли саме запустять відповідну програму допомоги та які умови у ній будуть, повідомлять згодом.

Уряд також не визначив максимальний розмір виплат за повернення українців додому. Наразі відомо, що термін подачі заявки – через 3 міс максимум після моменту припинення тимчасового захисту.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Чехії троє чоловіків жорстоко побили двох українок через національність.

Дивіться також відео 5 каналу: Святий Миколай з Японії завітав до харківських дітлахів! Як пройшло дитяче свято?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше