Прапор Чехії

У Чехії українським біженцям подовжили статус тимчасового захисту до 2025 року

Shutterstock

"Таку можливість зазначено в поправці до закону lex Ukraina"

У Чехії подовжили статус тимчасового захисту для біженців з України, передає "Дивогляд" із посиланням на Радіо Прага.

Міністерство внутрішніх справ європейської країни запропонувало поправку до законопроєкту, яка продовжує статус тимчасового захисту для вимушених переселенців з України до березня 2025 року.

"Біженцям з України може бути надано можливість продовжити в Чехії візу тимчасового захисту ще на рік, тобто до кінця березня 2025 р. Таку можливість зазначено в поправці до закону lex Ukraina, яку представило на розгляд Міністерство внутрішніх справ", – йдеться у повідомленні.

Автори поправки вважають, що ситуація в Україні та бойові дії, що тривають, свідчать про те, що найближчим часом біженці залишатимуться за кордоном. У зв'язку з цим, громадяни України потребуватимуть отримання доступу до державного медичного страхування, освіти та ринку праці у країні Євросоюзу.

Також у матеріалах МВС ідеться про те, що у робочих групах ЄС існує домовленість про продовження тимчасового захисту до березня 2025 року. Відповідне рішення про це має бути ухвалене на рівні Європейського Союзу до кінця жовтня 2023 року.

"Однак з огляду на стислі терміни, не можна чекати, доки буде ухвалено офіційне рішення Ради Європейського Союзу", – зазначили автори.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що президент Чехії зустрівся з дівчинкою, якій плювали в обличчя за те, що вона українка.

Дивіться також відео 5 каналу: Мирні переговори щодо України відбудуться у Саудівській Аравії. Будуть і західні партнери

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ