Гроші

Зміна правил поповнення мобільного рахунку через термінали: як це працюватиме

Shutterstock

Вже з'явилася детальна інструкція для українців

З 1 серпня НБУ змінив порядок проведення платіжних операцій із готівкою на платіжних пристроях. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на пресслужби Vodafone та Kyivstar.

В оновленому порядку передбачені обов'язкова ідентифікація платника, коли той поповнює мобільний рахунок. Її проводитимуть наступним чином: платник вводить на екрані термінала одноразовий пароль, який він отримує на введений ним телефонний номер. Також пароль можуть передати за допомогою телефонного дзвінка.

Вже відсьогодні, 1 серпня, якщо ви оплачуєте мобільні послуги готівкою за допомогою платіжного пристрою, то треба при собі мати мобільний телефон і перебувати у зоні стабільного покриття мережі.

Компанія "Київстар" надала інструкцію щодо проходження додаткового етапу ідентифікації:

  • До внесення грошей необхідно ввести свій телефонний номер, на який прийде вхідний виклик (якщо виклик не надійшов, то можна замовити надсилання SMS-повідомлення).
  • Щоб підтвердити операцію введіть останні чотири цифри номера, з якого надійшов виклик (слухавку брати не треба) чи код із SMS або повідомлення у месенджері.
  • Внесіть необхідну суму до платіжного пристрою.

Якщо ви поповнюєте рахунок іншій людині:

  • Введіть телефонний номер абонента, який треба поповнити.
  • Під час запиту на ідентифікацію введіть власний номер, на який ви отримаєте дзвінок, SMS або повідомлення у месенджері.
  • Введіть у поле для пароля останні чотири цифри номера, з якого надійшов дзвінок або код із повідомлення.
  • Внесіть суму, на яку потрібно поповнити рахунок іншої людини.

Слід зазначити, що ця інструкція актуальна, тільки якщо ви поповнюєте рахунок у терміналі фірмового магазину "Київстар". У разі використання іншого терміналу процес поповнення може бути іншим, а тому потрібно звертати увагу на вказівки на екрані.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Monobank розповіли про шахрайство з банківськими картками українців.

Дивіться також відео 5 каналу: БАВОВНА НА рОСІЇ. РЕАКЦІЯ МОСКОЛОТИ | Бумеранг Бандери

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ