Прапор Чехії

У Чехії скоротять фінансову допомогу українським біженцям

Shutterstock

У такий спосіб влада Чехії мотивує до переходу на власний заробіток

У Чехії планують скоротити соціальні виплати українським біженцям, передає "Дивогляд" із посиланням на Міністерство фінансів Чехії.

З 24 лютого 2022 року Чехія витратила на біженців з України понад €1,5 млрд, дві третини цієї суми – з держбюджету країни-ЄС. Найбільшу частку від цієї суми виділили на соціальні виплати.

На соцвиплати українцям витратили 11,7 млрд крон (€490 млн), а на житло – 7,6 млрд крон (€315 млн). Суму такого розміру виплачували громадянам Чехії, які надали проживання біженцям. На покриття медичних послуг вже витратили 5,8 млрд крон (€240 млн).

У Міністерстві фінансів Чехії відмітили, що близько 100 тис українців, що перебувають у європейській країні, вже знайшли роботу і почали заробляти на життя за кордоном. Це свідчить про те, що частка з їхнього заробітку поповнює економіку Чехії за рахунок податків і зборів.

Уряд планує змінити соціальну підтримку українських біженців з липня-2023. Зокрема, планується скорочення видатків за екстрене житло, а також скасування "солідарних внесків" для власників житла, які надали притулок українцям.

Тепер з липня-2023 українці отримуватимуть гроші на житло у розмірі 3 тис чеських крон на особу в зареєстрованій квартирі та 2,4 тис крон – у незареєстрованій.

У такий спосіб влада Чехії мотивує до самостійної оплати за житло українців, які мають джерело доходу у країні. Також враховуватимуться заробіток і заощадження біженця.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що в Ірландії українцям запропонують гроші за повернення додому.

Дивіться також відео 5 каналу: Двоє пУТІНСЬКИХ ОЛІГАРХІВ хочуть отримати громадянство Португалії – що відомо / Павло Садоха

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ