Кінофестиваль

До програми Каннського кінофестивалю потрапили два фільми про Україну

Shutterstock

На глядачів чекають стрічки про українських біженців

У програмі Каннського кінофестивалю, який пройде з 16 до 27 травня, покажуть два фільми про Україну. Про це повідомляє "Дивогляд".

"Звідки куди"

Спершу згадаємо про документальний фільм польського режисера Мачека Хамела "Звідки куди". Стрічка, яка розповідає про евакуацію українських біженців, є продуктом спільного виробництва Польщі, Франції та України.

"Звідки куди" – це колективний портрет, складений із переживань тих, хто має єдину мету: знайти надійний притулок. В автобусі, їх тимчасовому притулку, зникають важливість статі, віку, кольору шкіри, фізичного стану, походження, ідентичності, світогляду та віри", – розповів Хамела.

У 2020 році режисер був волонтером і брав участь у перших евакуаціях з польсько-українського кордону та з віддалених районів Чернігівщини і Донбасу.

"Як це було"

Йдеться про короткометражну польсько-українську картину Анастасії Солоневич та Даміана Коцюра.

"Ідея заснована лише на одній єдиній фразі, що застрягла в наших головах… Цей фільм був зроблений з великою любов'ю. Цей фільм був знятий з великою чесністю", – поділилася Солоневич.

"Як це було" розкриває тему повернення додому вперше після початку війни в Україні. Головна героїня повертається з Берліна та, не заставши вдома маму, проводить час у компанії друга. Їй доведеться пізнати рутину війни протягом одного дня.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що фільм "Люксембург, Люксембург" очолив український прокат за перший вікенд.

Дивіться також відео 5 каналу: ШКОЛА ДЛЯ ДІТЕЙ! Які зміни чекають на школярів та коли вони відбудуться

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ