Водій

Одна з країн ЄС змусить українських біженців продавати свої автомобілі

Shutterstock

Уряд посилює контроль виплат соціальної допомоги

Одна з країн Європейського Союзу вимагає від українських біженців продавати свої транспортні засоби. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Neue Zürcher Zeitung.

Уряд Швейцарії посилює контроль виплат соціальної допомоги українським біженцям. У зв'язку з цим громадян України, які оформили тимчасовий прихисток у цій європейській країні та отримують фінансову допомогу, можуть змусити продати свої автомобілі.

Остаточне рішення прийматиме місцева влада, а отже умови отримання соцвиплат у кожного кантону країни будуть різні. Ще у березні українців, які вже понад рік перебувають у Швейцарії попередили про необхідність продажу автомобіля, якщо його вартість перевищує межу, встановлену владою кантону.

Наприклад, у кантоні Люцерн соцвиплати українським біженцям обмежуються до 4 тис франків ($4,3 тис) на одну особу. На родину – 10 тис франків ($11 тис).

Голова департаменту юстиції та поліції Швейцарії Елізабет Бом-Шнайдер наголосила, що українці повинні приймати умови, які висуває країна щодо виплат фінансової допомоги біженцям.

"До решти отримувачів соціальних допомог у Швейцарії застосовуються набагато суворіші правила. Сім'ям доводиться розкривати всю інформацію і подавати заявки на найменші витрати. Таким людям важко зрозуміти, що інші отримують соціальну допомогу і водночас мають змогу їздити машиною", – пояснила Елізабет Бом-Шнайдер.

  • Хто з українців може не продавати власне авто?

Уряд дозволяє залишити свій автомобіль у використанні тим українцям, які зможуть довести необхідність наявності власного транспорту за станом здоров'я або для роботи.

Після продажу автомобіля Швейцарія призупиняє виплати соціальної допомоги на період, упродовж якого родина зможе жити на кошти, отримані від продажу транспорту.

Разом із цим, окрім авто влада Швейцарії враховуватиме ще й інші активи біженців. Зокрема, коштовності та готівку.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що на Кіпрі близько 3 тис українських біженців залишаться на вулиці.

Дивіться також відео 5 каналу: Ворога знищимо. Слава Україні! ПОВІТРЯНІ АСИ 18-ї бригади ім. Сікорського

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ