Погода

У Пакистані вперше використали штучний дощ – для чого це треба

Shutterstock

Це зробили у мегаполісі Лахор

У Пакистані задля боротьби з небезпечним рівнем смогу вперше скористалися штучним дощем. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на France24.

Це сталося вчора, 16 грудня, у мегаполісі Лахор. Спеціально обладнані для висіву хмар літаки летіли над 10 районами міста. Лахор часто називають одним із найгірших міст у світі за забрудненістю повітря.

За словами тимчасового головного міністра Мохсіна Накві, наразі фахівці займаються збором даних щодо ефективності від штучного дощу. Він додав, що Пакистан отримав це обладнання від Арабських Еміратів.

Останніми роками у Пакистані погіршується забруднення повітря. Це обумовлено формування застійних хмар смогу, сформованих з випарів дизельного пального поганої якості, диму від спалювання сезонних врожаїв і низької зимової температури.

В ОАЕ уряд дедалі частіше користується засіванням хмар, також відомим як штучний дощ або блакитне небо. Це роблять, щоб створити дощ у посушливих просторах країни.

Під час подібного модифікування погоди у хмари потрапляють звичайна сіль чи суміш різних солей. У підсумку наявність кристалів сприяє утворенню конденсату у вигляді дощу.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Франції метеорит впав на машину.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ