Розкопки

У Єгипті знайшли вино, якому 5 тисяч років – фото

Luxor Times / Facebook

Воно знаходилося у гробниці цариці Мернейт

Вчені з Єгипту, Німеччини та Австрії знайшли на півдні Єгипту закриті та неушкоджені посудини з вином, якому приблизно 5 тисяч років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Luxor Times.

Відкриття зробили у гробниці цариці Мернейт з Першої династії (2925 р. до н. е.) в акрополі Умм аль-Кааб у місті Абідос. Є версія, що йдеться про першу жінку-фараона в історії.

Посудини мають великий розмір і добре збереглися. Згідно з оцінками, знайденим залишкам вина близько 5 тисяч років.

"Роботи з розкопок у гробниці також дозволили відкрити нову історичну інформацію про життя цариці та період її правління, а вивчення написів на одній із табличок, знайдених усередині гробниці, показало, що цариця займала важливу посаду у центральних органах влади", – поділився доктор Дітріх Рауе, директор Німецького інституту в Каїрі.

Біля гробниці знайшли групу з 41 гробниці для придворних і слуг цариці Мернейт. Попри те, що пиво мало широкий попит у Стародавньому Єгипті, вино любили вищі соціальні прошарки, зокрема фараони та жерці.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені виявили у Польщі стародавні предмети, які створили не Homo sapiens.

Дивіться також відео 5 каналу: ЩО ТАМ НА БОЛОТАХ? #Дайджест ганьби окупантів | БУМЕРАНГ БАНДЕРИ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ