Знахідки

Їх створили не Homo sapiens: вчені виявили у Польщі стародавні предмети – фото

Andrzej Wiśniewski/PAP

За словами науковців, це трапилося абсолютно несподівано

У районі міста Рацибуж (Польща) члени міжнародної групи дослідників знайшли знаряддя праці, які створили як мінімум 130 тисяч років тому неандертальці. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на РАР.

Науковці з Вроцлавського університету, Університету Фрідріха-Александра в Ерланген-Нюрнберзі, Сілезького університету в Катовіце і Чеської академії наук у Празі у співпраці з Музеєм Рацибужу проводили розкопки близько 2-х років.

"Ми мали намір розкрити ділянку схилу старого піщаного кар'єру, щоб зібрати інформацію про геологічну структуру та взяти необхідні зразки для визначення віку відкладів радіометричними методами. Абсолютно несподівано ми натрапили на кам'яні артефакти, в тому числі знаряддя праці", – поділився професор Анджей Вишневський, доктор філософії, завідувач кафедри археології кам'яного віку Вроцлавського університету.

За словами вчених, неандертальці багато разів відвідували ці землі. Вони залишали кам'яні вироби на дні тодішньої річкової долини.

Знахідки
Знахідки
Фото: Andrzej Wiśniewski/PAP

Безпосередньо виявлені знаряддя праці знаходилися на глибині 10 м нижче рівня землі у відкладеннях, що виникли близько 130 тисяч років тому, коли був холодний період. Виявленим артефактам властиві двосторонні поверхні асиметричної форми, що нагадує сучасний ніж із широким лезом.

Краї цих об'єктів мають форму з єдиним відбитком, який йде паралельно краю. Можливо, ці предмети допомагали розчленовувати впольовану тварину чи виконувати інші специфічні дії.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що археологи знайшли на Полтавщині артефакти, які датуються часами скіфів і Великого переселення народів.

Дивіться також відео 5 каналу: НЕЛЮДИ! Окупанти ДЕМОРАЛІЗОВАНІ боями ґвалтують та грабують цивільних у Токмаку. Є 50 свідчень

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ