Придбайте вже зараз: три речі, які вам знадобляться цієї зими – поради

Минулої зими українці виживали в умовах постійних блекаутів через руйнування критичної інфраструктури

Цього року експерти прогнозують не менш важку зиму, а отже саме час готуватися. "Дивогляд" розповідає вам про три речі, які вам знадобляться цієї зими. Придбайте їх вже зараз, оскільки ближче до сезону ціни зростатимуть.

Генератори та портативні зарядні станції

Генератор – справжній порятунок для жителі приватних будинків, а також для працівників підприємств. Перед купівлею генератора зверніть увагу на його тип, призначення, потужність та інші характеристики.

Наприклад, бензинові моделі вважаються найдешевшими і коштують від 3,5 тис грн до 240 тис грн. Дизельні генератори коштують дорожче, оскільки мають більш потужний двигун (від 18 тис грн). Газові генератори економлять більше палива і здатні живити електроенергією приватний будинок або одразу кілька квартир (від 8 тис грн до 150 тис грн).

Однак, зауважте, що генератори доволі гучні та масивні за розмірами, тому їх часто обирають для приватних будинків. Для квартири краще підійде портативна зарядна станція.

Читайте також: Як самостійно зробити генератор для роутера – поради.

Читайте також: Як безпечно зберігати пальне для авто та генераторів удома.

Читайте також: Саморобні генератори – чим вони небезпечні і до кого звертатися по допомогу.

Powerbank

Портативний зарядний пристрій для смартфона та інших гаджетів дозволить вам завжди залишатися на зв'язку і не хвилюватися про заряд батареї. Існує багато павербанків різної потужності. Найчастіше для смартфона обирають павербанк від 10 тис мАг.

Місткість павербанків:

  • до 5 тис мАг  – зазвичай їх вистачає на один повний заряд смартфона. Для ноутбука або планшета така потужність дуже мала;
  • від 5 тис до 10 тис мАг – стандартні павербанки, з енергомісткістю, якої вистачить на кілька зарядів смартфона. Однак, для заряду ноутбука такої місткості портативної батареї замало;
  • від 10 тис до 15 тис мАг – вистачить для зарядки смартфона та планшета;
  • від 15 тис мАг і вище – найоптимальніший варіант для ноутбуків та інших потужних пристроїв.

Портативна газова плитка

Якщо у вашій оселі вбудована електроплита, то варто замислитися над купівлею портативної газової плити на 1-2 конфорки. Особливо вона знадобиться мешканцям квартир, оскільки у дворі приватного будинку можна легко розпалити мангал і приготувати щось на ньому.

Однак врахуйте, що газ – дуже небезпечна речовина, тому поводитися із нею треба обережно. Придбайте собі кілька маленьких газових балончиків і зберігайте відповідно до інструкції. Це дозволить вам безпечно користуватися пристроєм і завжди мати можливість розігріти собі їжу, або воду на чай.

Читайте також: Як швидко розігріти їжу без світла і газу – поради

Читайте також: Газові плити завдають шкоди людському здоров'ю – дослідження

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як підготуватися до відключення газу та води.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше