Як безпечно зберігати пальне для авто та генераторів удома

Фахівці спільно з рекомендаціями експерта паливного ринку Артема Куюна поділилися порадами, які допоможуть зберігати пальне для авто та генераторів удома

Спершу треба обрати правильну тару для пального. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Dovidka.

Щоб зберігати бензин в холодну пору року, потрібні полімерні (пластикові) каністри, які відповідають наступним стандартам:

  • ємність повинна добре тримати форму та не деформуватися при натисканні;
  • має бути відповідне маркування (напис "PETROL" чи "GASOLINE"). Краще за все, коли в маркуванні є абревіатура HDPE ‒ поліетилен високої щільності, який не накопичує статичний заряд.

Щоб зберігати бензин в теплу пору року, можна скористатися як полімерними, так і металевими каністрами, а для зберігання дизеля і в теплу, і в холодну пори року ‒ обома видами каністр.

Зверніть увагу, що в Україні заборонено заправляти пальне в скляні каністри чи тару з харчового пластику. Також не забувайте пильнувати за терміном зберігання запасів.

Бензин:

  • Заводський бензин (вміст етанолу – до 5%) – до одного року.
  • Бензин із міні-НПЗ – малопридатний для тривалого зберігання, однак за крайньої потреби (наприклад, блекауту) зберігайте не довше одного місяця.
  • Бензин з великим вмістом етанолу (понад 30%) – не придатний для тривалого зберігання.

Дизель:

Залежно від пори року в продажу є літній чи морозостійкий (зимовий) дизель. Це треба знати як для правильного зберігання, так і для використання, щоб двигун не зіпсувався.

Зберігання дизеля ‒ легша задача, ніж бензину, але все одно треба дотримуватися температурних умов, які зазначені у документації на АЗС.

Літнє пальне, навіть якщо буде невеличкий мороз, може стати подібним до желе або в ньому з'явиться осад. Після цього подібне пальне буде непридатним для експлуатації.

Морозостійким дизелем у теплу пору року користуватися можна, але він значно швидше витрачається. Також зверніть увагу на наступні важливі поради:

  • Не варто зберігати пальне під впливом прямих сонячних променів. Ідеальні умови – за температури 15-20 градусів у темному місці.
  • Бензин варто частіше замінювати, краще за все раз на три-чотири тижні, щоб убезпечити себе від ризиків із бензином низької якості. Якщо ви зберігаєте у правильній тарі з полімеру гарантовано високоякісний бензин, то термін зберігання можна подовжити до 6 місяців.
  • Не варто експериментувати з методами розведення дизеля (наприклад, щоб підвищити морозостійкість). Додавання керосину становить небезпеку, позитивний ефект цієї маніпуляції сумнівний. Додавати антигелі за температур -20 градусів і нижче можна лише в приміщенні з плюсовою температурою, тільки в каністру, а не в бак. Це треба робити безпосередньо перед тим, коли людина планує його використовувати. Позитивний ефект цього методу теж сумнівний.
  • Ні в якому разі не користуйтеся протермінованим пальним для заправки автомобіля чи генератора. Такий бензин темнішає або стає коричневим замість блідо-жовтого кольору, що у підсумку може пошкодити двигун. Прострочене паливо рекомендується здавати в центр з утилізації небезпечних відходів чи користуватися для технічних цілей.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як уникнути пожежі під час використання альтернативних джерел світла та тепла.

Дивіться також відео 5 каналу: CEКС-СКАНДАЛ ТА "НЮ"-КАЛЕНДАР 5 КАНАЛУ. Ведуча та захисниця жінок сперечаються в етері. ХТО ПРАВИЙ?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше