Газова плита

Газові плити завдають шкоди людському здоров'ю – дослідження

pixabay.com

Можуть бути негативні наслідки

Експерти встановили, що газові плити можуть завдавати шкоди здоров'ю людей, навіть якщо вони вимкнені, передає "Дивогляд" із посиланням на ASC Publications.

Американські експерти з некомерційного дослідницького інституту енергетики PSE Healthy Energy проаналізували зразки газу зі 159 побутових плит у житлових будинках штату Каліфорнія. Зокрема, фахівці звернули увагу на хімічний склад газу в приміщеннях. Вони заявили про наявність у ньому бензолу, який вважається канцерогеном у будь-яких кількостях.

Спеціалісти відмітили, що в разі витоку газу великий негативний вплив на здоров'я людей має саме бензол. У цьому випадку він в сім разів перевищував безпечний рівень, що був встановлений Каліфорнійським агентством з охорони довкілля.

 

Дослідники заявили, що у подальшому це може призвести до захворювань крові, а також до появи проблем із репродуктивною системою. 

Бензол також пов’язаний з лейкемією, множинною мієломою та неходжкінською лімфомою. В жодному випадку ця речовина не буде позитивно впливати на здоров'я людей, тому дуже важливо не допустити ризику її вивільнення.

Разом із цим учені встановили, що бензол – не єдиний хімічний забруднювач, який надходить з газових плит:

"Скрізь, де відбувається витік природного газу, також, ймовірно, викидаються небезпечні забруднювачі повітря", — заявила співавторка нового дослідження Келсі Білсбак, старша наукова співробітниця PSE Healthy Energy.

Попередні дослідження також довели, що газові плити можуть виділяти оксиди азоту, які, у свою чергу, можуть подразнювати очі, ніс, горло чи легені і провокувати запаморочення.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як підготуватися до відключення газу та води.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ