Станція "Академік Вернадський"

Українські полярники з "Академіка Вернадського" зафіксували найвищу температуру за всі роки спостережень

flickr.com

"Є дуже тривожним сигналом"

Українські полярники з наукової станції "Академік Вернадський" зафіксували рекордно високу температуру в липні за весь час спостережень. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

Так, 3 липня, у понеділок, дослідники зафіксували температуру повітря +8,7°C, що є максимальними показниками у липні за весь час спостережень. Минулий рекорд, +5.6°C, спостерігався у липні 1965 року, коли станцією володіла Велика Британія.

"Важливо, що зараз в Антарктиці – зима, тож такий "плюсовий" рекорд, та ще й одразу на 3,1 градуси вищий, є дуже тривожним сигналом. До того ж, липень тільки почався, і, можливо, до кінця місяця нас очікують ще нові погодні сюрпризи", – розповіли полярники.

Згідно з інформацією Національного центру прогнозування навколишнього середовища США, 3 липня – загалом найспекотніший день на Землі за всю історію спостережень. Середня глобальна температура становила 17,01°С, побивши рекордний показник серпня 2016 року – 16,92°C.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що полярники помітили рідкісне явище неподалік станції Вернадського.

Дивіться також відео 5 каналу: ЛОХИНА: ціни кусючі. Наскільки може подешевшати ягода і коли

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ