батискаф "Титан"

Експерти назвали нову ймовірну причину загибелі батискафа "Титан"

OceanGate Expeditions

Розробники підводного човна намагалися зберегти "низьку вартість" проєкту

Експерти назвали нову ймовірну причину загибелі пасажирського підводного човна "Титан" на шляху до затонулого лайнера "Титанік", передає "Дивогляд" із посиланням на Vice.

Найбільш достовірною теорією знищення батискафа вважають імплозію, але після катастрофи знавці звернули увагу на ще одну деталь, яка могла спричинити загибель човна.

У 2018 році компанія OceanGate звернулася до студентів-інженерів Університету штату Вашингтон з проханням створити дешеву "глибоководну та інтелектуальну" батарею для субмарини. Представники компанії – Марк Волш і Тоні Ніссен написали у службовій записці, що для досягнення мети можна використовувати "готові до продажу" деталі та "недорогі схеми". Це допоможе зменшити собівартість акумулятора.

Студенти розробили батарею на "Титан", яка була "приблизно на $50 000 дешевшою" за аналоги. Деталі придбали " в місцевому магазині, тому що вони були ефективними та економічними". У такий спосіб розробники підводного човна намагалися зберегти "низьку вартість" проєкту.

Пізніше у компанії запропонували проявити творчий підхід і додали у систему управління субмариною геймпад. Так, управління "Титаном" здійснювалося за допомогою джойстика Logitech F710, вартість якого становить $30.

Чи було встановлено такий "саморобний" акумулятор на "Титан", який занурився під воду 19 червня – невідомо. Але після загибелі батискафа експерти не виключають, що таке заощадження розробників могло призвести до катастрофічної загибелі п'ятьох пасажирів. Журналісти припускають, що "саморобну" батарею таки встановили у субмарину, оскільки ще у 2019 році топменеджер компанії OceanGate заявляв про фінансові труднощі через постійні допрацювання підводного човна.

У квітні 2019 року, під час занурення на "Титані" експерт з підводного плавання Карл Стенлі почув дивний тріск, що викликало у нього певні сумніви щодо якості субмарини. Він написав електронного листа гендиректору компанії Стоктону Рашу, в якому наголосив на проблемі та закликав усунути недолік.

ЗАГИБЕЛЬ БАТИСКАФА "ТИТАН" – ЩО ВІДОМО?

Апарат занурився під воду 19 червня. Зв'язок з човном був втрачений за годину та 45 хв після його занурення. 

Пізніше, на місці зникнення пасажирського підводного човна, що неподалік затонулого "Титаніка" в Атлантичному океані, виявили уламки. Знахідку виявили за допомогою дистанційно керованого апарату.

Представник берегової охорони США заявив, що екіпаж "Титану" загинув через імплозію підводного судна. Аналізуючи виявлені уламки, експерти зробили висновок, що корпус підводного човна не витримав тиску води. У свою чергу це призвело до руйнування субмарини всього за кілька секунд. Човен стисло під тиском води за 487 м від місця аварії легендарного лайнера "Титанік".

Також у середу, 21 червня, берегова охорона США повідомила, що на місці зниклого підводного човна зафіксували сторонні шуми.

Нагадаємо, "Титан" – це експериментальне судно, що не має сертифікації і не проходило жодних тестувань. Підводний човен забезпечений лише однією кнопкою, яка дозволяла йому піднятися на поверхню. Управління "Титаном" здійснюється за допомогою джойстика Logitech F710, вартість якого становить $30. Квиток на борт коштував $250 тис.

Дивіться також відео 5 каналу: У КРАМАТОРСЬКУ ЗАВЕРШИЛИ РОЗБІР ЗАВАЛІВ. ЩО пУТІН ЗРОБИТЬ ІЗ СУРОВІКІНИМ? Час новин

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ