Титанік

На дні Ірландського моря знайшли пароплав, який міг завадити загибелі Титаніка – фото

Shutterstock

Знахідка стала 273-м судном, яке ідентифікували у цьому регіоні

Науковці виявили корабель, який міг завадити загибелі Титаніка. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Arstechnica.

Учені з Університету Бангор виявили на дні Ірландського моря пароплав Mesaba, який у 1918 році був знищений німецькою торпедою. Цей корабель був одним з тих шести, що попереджали екіпаж Титаніка про айсберги на їхньому шляху впродовж усього дня 14 квітня 1912 року.

Варто відмітити, що саме пароплав Mesaba попередив екіпаж Титаніка про "товсті льоди, великі айсберги та польові льодовики". Капітан Едвард Сміт отримав повідомлення і підтвердив це, однак швидкість руху корабля не знизив. Пізно ввечері того ж дня британський трансатлантичний пасажирський пароплав зазнав краху. 

Знищення Mesaba відбулося через шість років після загибелі Титаніка та його пасажирів. Науковцям вдалося виявити пароплав завдяки багатопроменевому гідролокатору. Пристрій здатний вимірювати глибину морського дна, визначати його геологічний склад та інші різні об'єкти, що знаходяться глибоко під водою.

Гідролокатор виявив пароплав за допомогою фізичних датчиків, під час випромінювання кількох акустичних сигналів у формі віяла.

Варто відмітити, що Mesaba став 273-м судном, яке ідентифікували у цьому регіоні, площею 7,5 тис кв миль. 

"Раніше ми могли занурюватися в кілька місць на рік, щоб візуально ідентифікувати кораблі, які затонули. Унікальні можливості гідролокатора Prince Madog дозволили нам розробити відносно недорогий спосіб вивчення затонулих кораблів. Ми можемо пов’язати це з історичною інформацією без дорогої фізичної взаємодії з кожним місцем", – заявили дослідники.

Зруйнований пароплав Mesaba
Зруйнований пароплав Mesaba
Фото: Bangor University

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що австралійські вчені впевнені, що знайшли корабель Джеймса Кука.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ