Арктика

Українські полярники помітили в Антарктиці рідкісне явище – фото

fb.ru

Явище може утворюватися у кілька способів

Українські полярники помітили в Антарктиці рідкісне явище. Детальніше розповідає "Дивогляд" із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

Експерти охарактеризували це явите, як "млинцевий" лід. Діаметр кожного "млинця" становить від 30 см до кількох метрів, а товщина може перевищувати 10 см.

Знавці повідомили, що такі "млинці" можуть утворюватися у кілька способів. Найчастіше це відбувається, коли вода починає замерзати, а в ній утворюються льодяні голки або пластинки. У свою чергу вони скупчуються в крижану суміш. 

На поверхні води можуть формуватися скупчення снігу, який падає на холодну морську воду, температура якої не перевищує 0°С. Це дозволяє снігу не танути і у такий спосіб формуються крижані "млинці".

Ще один варіант появи цих "млинців" пояснюють утворенням на поверхні води ніласу, який провокує дрібні хвилі та руйнування кори, що перетворюється на "млинцевий" лід.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що Арктика нагрівається в чотири рази швидше за інші регіони планети.

Дивіться також відео 5 каналу: Перемогли нацизм, переможемо й рашизм. СаундЧек

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ