Один з льодових щитів Антарктики повністю зникне за кілька місяців

YouTube

Льодовик Ларсена остаточно припинить своє існування і розколеться на багато маленьких айсбергів.

У повідомленні йдеться, що останні уламки льодового щита Ларсена в східній частині Антарктичного півострова, який розпався на частини в 2002 році, можуть остаточно зникнути наступного літнього сезону в Південній півкулі Землі, що поставить крапку в 10 тис. роках історії цього льодового масиву, передає видання Кореспондент посилаючись на NASA.

"Льодовик почав пливти швидше, і в ньому з'являються тріщини. Ці ознаки небезпеки говорять про те, що уламки льодовика дезінтегруються. І хоча подібне явище є найкращим для спостереження за тим, як льодовик втрачає стабільність і руйнується, і є вкрай захоплюючою подією з наукової точки зору, та все ж воно стало дуже поганою звісткою для Землі. Цей масив існував понад 10 тис. років, і скоро його не стане", - повідомляє Ала Хазендар з Лабораторії реактивного руху NASA в Пасадені.

Зазначається, що Хазендар з колегами дійшли такого висновку, коли проаналізували знімки з кліматичних супутників і дані, які були зібрані за допомогою геодезичних літаків у рамках проекту картографування та моніторингу льодового щита Антарктики Operation IceBridge, який провадить NASA з 2009 року.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ