Нотр-Дам де Парі, Собор Паризької Богоматері

Пожежа у Нотр-Дамі допомогла розкрити багатовіковий секрет

відкриті джерела

Учені були здивовані

Пожежа у Соборі Паризької Богоматері допомогла фахівцям розкрити секрет середньовічної будівлі, передає "Дивогляд" із посиланням на PLOS One.

Пожежа у соборі Нотр-Дам-де-Парі, яка відбулася у 2019 році, серйозно пошкодила історичну пам'ятку, яка будувалася впродовж 300 років. У результаті пожежі була знищена знакова центральна частина Собору, а також 96-метровий шпиль.

У 2022-му розпочалася реконструкція Нотр-Даму, під час якої вчені ретельно дослідили архітектуру собору і виявили цікавий секрет будівлі.

Як з'ясувалося, камені, які були використані для будівництва, скріплені за допомогою залізних скоб. Вчені проаналізували 12 з них, довжиною 50 см. Ці скоби додатково зміцнили кам'яну кладку Собору Паризької Богоматері, а також зміцнили великі арки в нефі веж-близнюків, висота яких становить 69 м.

"Коли ми вивчали інші готичні церкви того періоду, ні в одній з них не використовувалося залізо при їх будівництві. Ми вважаємо, що саме скоби дозволили їм побудувати цю конструкцію на такій приголомшливій висоті", – резюмували вчені.
Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, коли відкриють Собор Паризької Богоматері.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ