Cобор Святого Альбана

У британському середньовічному соборі висікли кам'яне обличчя в захисній масці на згадку про COVID-19 – фото

St. Albans Cathedral

Собор збудували на місці, де похований християнський мученик

У соборі Святого Альбана, який знаходиться в Гартфордширі (Англія), проводили реставраційні роботи, під час яких відреставрували святиню XIV століття. Після цього у неї з'явилася різьблена маска. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на  Live Science.

"Ця крихітна фігурка в кутку святилища Святого Амфібала стане важливим нагадуванням про події минулого року на цілі століття", – розповів заступник декана собору Святого Альбана Абі Томпсон.

Собор Святого Альбана – найстаріше у Великій Британії місце, де безперервно відбувається християнське богослужіння. Його почали будувати наприкінці XI століття на місці, де похований християнський мученик Альбан – перший святий Британії. Остаточно собор був збудований у 1115 році.

Святий жив у III столітті. Його стратили за те, що християнський священник Амфібал за його допомогою втік від римської влади. Потім мученика схопили та вбили римляни. 

"Народна легенда розповідає, що по дорозі на свою страту Альбан творив чудеса. А коли йому відрубали голову, в його ката вивалилися очі", – сказано в лицьовому рукописі XIII століття.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що Колізей стане високотехнологічною ареною для 60 тис людей.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ