Бджоли собору Нотр-Дам вижили після пожежі

Дивовижний порятунок: після пожежі в соборі Нотр-Дам де Парі вижили близько 200 тисяч бджіл

Instagram / beeopic

Вулики були на даху святині

Близько 200 тисяч бджіл вижили під час пожежі в Соборі Паризької Богоматері. Їхні вулики були на даху святині. Про таке повідомляє "Голос Америки"

Вулики вперше встановили над південною ризницею 2013 року для того, щоб збільшити популяцію цих комах у Парижі. Вони мешкали на 30 метрів нижче головного даху. Тому найбільше бджолам загрожував не вогонь, а висока температура. Європейські бджоли у разі небезпеки не залишають свої вулики. Вони їдять власний мед та захищають матку.

Так найменші мешканці Нотр-Даму вчинили й цього разу. Однак надихалися диму і просто поснули, але вижили.

Як повідомляв 5.UA, пожежа в Нотр-Дамі спалахнула 15 квітня. З полум'ям боролися чотири сотні пожежників. Приборкати вогонь вдалося за 14 годин. Вогнем знищено головний шпиль і дві третини дерев'яного даху собору. Вціліли дві вежі і фасад. Також вдалося евакуювати й зберегти основні духовні реліквії і скарби собору Паризької Богоматері. Президент Франції Еммануель Макрон у зверненні до нації висловив переконання, що собор буде відновлено протягом п'яти років - до проведення в Парижі Олімпіади у 2024 році. Зараз оголошено глобальний збір коштів на відновлення Нотр-Дам де Парі. Уряд Франції оголосив міжнародний конкурс з відновлення дерев'яного шпиля собору.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ