Різдво в Європі, святкові ярмарки

Коли ви хотіли би святкувати Різдво: у "Дії" запустили нове опитування

5 канал

Думки українців розділилися

У мобільному додатку "Дія" запровадили опитування, в якому українці можуть відмітити, коли вони хотіли би святкувати Різдво Христове, передає "Дивогляд" із посиланням на міністра культури Олександра Ткаченка.

Українці розділилися на дві групи: ті, хто святкує Різдво 7 січня (за юліанським календарем) і ті, хто святкує Різдво 25 грудня (за григоріанським календарем). Також є ті, хто святкує Різдво Христове в обидві ці дати.

Міністр культури відмітив, що католики і греко-католики по всьому світу святкують Різдво саме 25 грудня, тобто за григоріанським календарем. А ось більшість православних церков святкують лише Різдво Христове 7 січня (за юліанським календарем).

Щоправда, останнім часом все більше українців, навіть православних, перестали визнавати Різдво 7 січня і переходять на європейські стандарти або на старий стиль:

"Склалася ситуація, коли у звичайному житті люди користуються новим стилем, а церква продовжує жити за старим. Проте дедалі більша кількість людей переходить на відзначення Різдва 25 грудня", – зазначає Ткаченко.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, скільки українців погоджуються із перенесенням Різдва на 25 грудня.

Дивіться також відео 5 каналу: Без світла та води: як Одеса оговтується після ракетної атаки московитів / включення.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ