Різдво в Європі, святкові ярмарки

Скільки українців погоджуються із перенесенням Різдва на 25 грудня – опитування

5 канал

Думки розійшлися

В Україні активно обговорюють запровадження святкування Різдва Христового разом з усім світом – 25 грудня. Що з цього приводу думають українці – розповідає "Дивогляд" із посиланням на результати опитування соціологічної групи "Рейтинг".

Опитування проводилося методом САТІ (телефонне інтерв'ю з використанням комп'ютера). Респондентами виступили жителі підконтрольних Україні територій.

Так, за даними опитування, 31% українців вважають, що святкувати Різдво необхідно саме 7 січня, як зазвичай. Водночас, 44% вважають цікавою ідею перенесення свята на 25 грудня.

Найбільше прихильників цієї ідеї мешкають на Київщині та у західних регіонах. У центральній частині України близько 44% респондентів підтримують перенесення свята.

А ось серед мешканців півдня й сходу переважна більшість відмічають, що святкували і святкуватимуть Різдво лише 7 січня. Ще 23% байдуже ставляться до цього питання.

Наразі Різдво 25 грудня святкують 11% опитаних українців. Цікаво, що ще минулого року цей показник становив 4%. Ще 25% святкують два Різдва – 25 грудня і 7 січня (у 2021-му – 18%).

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що близько 66% українців святкуватимуть новорічні свята попри війну.

Дивіться також відео 5 каналу: Без світла та води: як Одеса оговтується після ракетної атаки московитів / включення.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ