Різдво, вертеп

25 грудня чи 7 січня: чи готове українське суспільство святкувати Різдво напередодні Нового року

Depositphotos

Православна церква України дозволила проведення різдвяних богослужінь не лише 7 січня, але й 25 грудня

"Дивогляд" з'ясував, як українці ставляться до таких змін і чи готові вони святкувати Різдво напередодні Нового року.

Народний депутат України і член комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Ростислав Павленко вважає таке рішення ПЦУ цілком логічним і мудрим, оскільки тепер люди зможуть самостійно обирати, яке Різдво їм святкувати.

Разом із цим варто врахувати, що окрім юліанського календаря існує ще й новоюліанський, який ще кілька тис літ збігатиметься з григоріанським. Більшість церков вже дотримуються новоюліанського календаря.

"Крім того, триває дискусія, як і у кожному суспільстві, яке переходило на новий календар. Тому має бути готовність людей"

Якщо казати про ставлення суспільства до таких змін, то більшість підтримує традицію святкувати Різдво саме 7 січня. Разом із цим у ПЦУ вважають за потрібне надати можливість обирати людям, що мають іншу точку зору.

"На мою думку, ось такий поступальний рух призведе до того, що більшість населення вибере ту дату, яка їм більш прийнятна", – відмітила заступниця голови комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

Варто також врахувати, що скасування святкування Різдва 7 січня і умисне перенесення традиції на 25 грудня може викликати чимале обурення в суспільстві. Чи дійсно це потрібно?

Євгенія Кравчук вважає, що ця традиція може стати туристичною особливістю: коли у світі вже відзначили Різдво та Новий рік, в Україні тривають ярмарки та святкування. 

"Мені здається, ми можемо бути цікаві світу й тим, що святкуємо Різдво ще й 7 січня".

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що обов'язково має бути на столі на Святвечір.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ