Колядування

Коли українцям колядувати, щедрувати та засівати: дати

ukrmedia

Колядки, щедрівки та посівалки – обов'язковий атрибут Різдвяних свят

Ще з давніх часів в Україні дотримуються традицій засівати та колядувати до Різдва. Частіше це роблять діти, однак не варто позбавляти дорослих такої можливості. 

"Дивогляд" дізнався, коли українцям колядувати, коли щедрувати, а коли можна і позасівати. 

Час для колядок 

На Святвечір, 6 січня, українські родини збираються за столом частуватися смачною кутею. А от вітати сусідів та інших господарів з народженням Христа колядою дорослі та діти починають на Різдво, 7 січня. Цікаво, що тривалість колядування відрізняється в регіонах України.

Час для щедрівок 

Традиційно в Україні щедрують 13 січня. За традиційними звичаями щедрують загалом діти та дівчата. До опівночі вони обходять будинки та бажають щастя й добробуту господарям. У деяких регіонах щедрують напередодні Водохреща, 18 січня. 

Читайте також: 10 українських щедрівок, які легко вивчити з дітьми

Час для засівань 

Якщо 13 січня щедрувати дозволено тільки дівчатам, то вже наступного дня, 14 січня, ходять посівати лише хлопці. Зазвичай вони засівають оселю зерном, що є символом родючості та достатку. 

Читайте також: 10 Різдвяних колядок, які можна вивчити з дітьми. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ