Прапор України

Психоемоційний стан на 232-й день війни: що ми відчуваємо і як давати цьому раду – відео

allotrioph / Instagram

У цивільних – стан "стійкості"

Український захисник і народний психолог Тарас Білка оприлюднив черговий аналіз психоемоційних станів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на його YouTube-канал.

Цивільні: стан "стійкості" у людей, які перебувають в областях, котрі впродовж останнього тижня піддавалися обстрілам.

Білка згадав про Чарльза Фріца, який проаналізував поведінку цивільного населення. За основу його праці взято дослідження, у рамках якого дивилися на реакцію людей під час бомбардування Лондона в Другу світову війну. 

Дослідника здивувало, що люди, які потерпали від обстрілів, бомбардувань в містах та районах, які найбільше бомбардувалися, не зіткнулися з панікою і хаосом, якої жадав ворог.

Цей феномен визначився як теорія соціальної стійкості. Зокрема, він передбачає, що люди у містах, які найбільше піддаються бомбардуванням, набагато більш психологічно стійкіші, ніж люди в тих містах, яких бомбардування не торкнулося.

Найважливіше, що люди, які знаходяться в найбільш небезпечних місцях, зберігають синдром психологічної стійкості. Це означає, що надалі цей синдром перекладається на облаштування добробуту та взаємодопомогу всій громаді.

Люди починають проявляти більш альтруїстичні схильності та гуртуються навколо своєї громади. Ці стани дуже важливі, бо ці стани якраз сіються, множаться та транслюються людям, які ще досі трішки панікують. Також ця стійкість у цивільних пов'язана з тим, що поступово продовжують поновлювати електропостачання.

Військові: стан "психологічного відпочинку". Це тому, що бомбардування українських міст трішки зменшилося у порівнянні з тим, як воно було 2 дні. Цивільні більш спокійні, внаслідок чого панічні стани страху не перекладаються на військових. Військові теж стали спокійнішими та можуть нарешті сконцентруватися на своїй роботі.

Вчора було знищено 4 ворожі гелікоптери за 18 хвилин, за добу 5 летальних апаратів, 17 безпілотників. Загалом на Херсонщині звільнено 75 населених пунктів, це теж додає більше впевненості та моральної стійкості.

Окупанти: ІПСО стосовно холодної зими та другої хвилі мобілізації.

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав про те, як впоратися зі стресом.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ