COVID-19, коронавірус

Лабораторії ні до чого: експерти назвали переконливу теорію природного походження коронавірусу

Pixabay

Більшість аргументів на користь цієї теорії мають підтвердження

Американські науковці ретельно досліджують процес поширення і впливу COVID-19, а нещодавно встановили природне походження коронавірусу. Як з'ясувалося, Китай тут ні до чого, передає "Дивогляд" із посиланням на Science.

Тривалий час експерти дотримуватися теорії про те, що коронавірус є витоком з лабораторії. Однак, дослідивши обставини початку пандемії і проаналізувавши спосіб поширення, фахівці встановили, що вірус SARS-CoV-2 виник у дикій природі.

Науковці створили некомерційну організацію для більш детального вивчення походження коронавірусу. В результаті вони виявили "суттєві наукові перевірені докази" того, що SARS-CoV-2 перейшов від кажанів спочатку до диких тварин, а згодом і до людей.

Експерти також проаналізували версію з лабораторіями і заявили, що достовірних рецензованих досліджень, які би підтверджували витік вірусу, вкрай мало.

Еколог та спеціаліст з охорони природи Пітер Дашак, який тривалий час вірив у гіпотезу про витік ковіду з лабораторій, відмітив, що більшість аргументів на користь цього заснована виключно на припущеннях. 

"Раціональна гіпотеза полягає в тому, що пандемія виникла через ринок тварин. І хоча докази цього не можна назвати вичерпними, вони все ж таки досить переконливі", – сказав Дашак.

У звіті американської компанії йдеться про те, що одними з вагомих причин швидкого поширення коронавірусу стали незаконна торгівля дикими тваринами і вирубування лісів, в яких вони мешкають.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що рідина для полоскання рота може пригнічувати коронавірус.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ