Жінка, яка вимірює талію

Для того, щоб схуднути, необхідно їсти ситніше – дослідження

Shutterstock

Вже доволі тривалий час дієтологи стверджують, що для того, щоб схуднути, необхідно регулярно харчуватися.

Голод лише призведе до виснаження організму, стресу і переїдань."Дивогляд" повідомляє, що вчені з Абердинського університету знайшли доказ тому, що ситні та калорійні сніданок та вечеря допоможуть людині схуднути. 

Науковці провели дослідження, під час якого приділили увагу особливостям хронохарчування – зв'язок між їжею та індивідуальними біоритмами людини. 

Здебільшого вважається, що їсти багато на вечерю не можна, оскільки це негативно впливає на метаболізм нашого організму і навантажує його перед сном. Таким чином вранці людина прокидається без апетиту, а серед дня надає перевагу перекусам, інколи дуже висококалорійним (солодощі, хлібобулочні вироби тощо).

Однак, експерти надали докази тому, що ситні сніданок і вечеря найкраще сприяють процесу схуднення. В ході дослідження 30 добровольців споживали впродовж двох місяців близько 1700 калорій на день.

Упродовж першого місяця вранці у них був ситний сніданок, після якого витрачали майже 50% своїх щоденних калорій. Після цього у них була невелика порція обіду і ще менших розмірів вечеря. Наступного місяця всі учасники дослідження споживали більш ситні вечері і більш легкі сніданки.

Результати продемонстрували, що учасники, які дотримувалися "ранкової насиченої дієти" відчували помітно менший голод упродовж дня після ситного сніданку. Особливо дієтологи рекомендують робити його білково-жировим (яєчня/омлет з авокадо/тунцем/слабосолоним лососем).

Водночас із цим, людина, яка працює позмінно і лагяє спати пізно вночі або рано вранці, також може схуднути за умови, якщо їсть ситніше ввечері.

"Якщо ж ви не в змозі відмовитися від пізнього прийому їжі, то допоможе ситніша вечеря й невеликі перекуси протягом дня", – кажуть експерти.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що дієтологиня назвала секрет ідеального сніданку для схуднення.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ