Дитина простягає руки

В ООН назвали країну, яка вже цього року постраждає від голоду і дорікнули за це Україні

Shutterstock

"Міжнародні донори перемкнули свою увагу"

В Організації Об'єднаних Націй назвали країну, яка цього року більше за всіх страждатиме від голоду, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Голова ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс заявив, що вже наприкінці 2022-го голод настане в Сомалі. Він також відмітив, що "голод стоїть вже біля дверей" південної частини затоки. Під час свого візиту в цю країну Гріффітс став свідком "голодуючих немовлят, занадто слабких, щоб плакати".

"Офіційне оголошення голоду – рідкість, це попередження про те, що занадто мало допомоги прийшло занадто пізно. Щонайменше 1 мільйон людей в Сомалі були переміщені через найсильнішу за останні десятиліття посуху, викликану зміною клімату, яка також зачепила більш широкий Африканський Ріг, включаючи Ефіопію і Кенію", – йдеться у повідомленні.

Разом із цим в ООН заявили, що голод у Сомалі "посилюється наслідками війни в Україні". Мартін Гріффітс вважає, що ситуація з голодом загострилася після того, як "міжнародні донори зосередили свою увагу на Європі".

Варто відмітити, що 90% зерна для Сомалі раніше отримували з України або росії. У зв'язку з цим сьогодні жителі того регіону "сильно постраждали від дефіциту і різкого стрибка цін на продовольство".

Глава ООН з гуманітарних питань дорікнув Україні за те, що вона забрала собі всю увагу, а інші країни страждають через це.

"Україна зайняла місце в оповіданні", – сказав Гріффітс.

Голодні сім'ї в Сомалі вимушені днями, тижнями або навіть місяцями блукати висохлими місцевостями у пошуках допомоги. Навіть коли вони дістаються таборів за межами своїх міст, то і там не знаходять допомоги. Багато хто не витримує цього і гине просто на шляху. 

Одна жителька табору, в якому мешкає понад 1,8 тис сімей, розповіла, що на момент спілкування вона та її діти їли рис день тому, а ще через кілька днів пили лише чорний чай. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що війна в Україні суттєво впливає на зміни клімату в світі. Разом із цим експерти прогнозують особливо холодну зиму в будинках європейців. Це обумовлено, перш за все, відмовою від російського газу.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ