Водій

Чи передбачається покарання для чоловіків, які виїхали за кордон до початку війни і не повернулися в Україну – юрист

portal.lviv.ua

З початком повномасштабного вторгнення росії, в Україні ввели військовий стан, який забороняє виїзд за кордон чоловікам віком від 18 до 60 років.

Ще до 24 лютого численна кількість чоловіків перебували в інших країнах і ще й досі не повернулися додому. 

Чи передбачається для цієї категорії військовозобов'язаних якесь покарання, розповідає "Дивогляд".

Відповіддю на це питання поділився юрист Ростислав Кравець. Фахівець відмітив, що сьогодні за неповернення чоловіків в Україну під час воєнного стану офіційного покарання не встановлено.

"На сьогодні такої відповідальності немає. Народні депутати намагаються, було кілька законопроєктів, які мали на меті запровадити відповідальність за неповернення чоловіків в Україну", – зазначив юрист.

Ростислав Кравець також відмітив, що відповідно до Конституції України ухвалення такого закону порушуватиме встановленні норми документа:

"Що стосується змушування чоловіків повернутись, то насправді це не лише порушення Конституції, а й порушення логіки. Адже надходження в Україну фінансів від заробітчан починає перевищувати надходження від експорту", – розповів Кравець.

Щодо штрафів, то вони також не передбачаються для чоловіків, які повертатимуться в Україну. В іншому випадку це вважатиметься порушенням Конституції та прав людини:

"Також законом не передбачена й примусова мобілізація, у разі повернення чоловіка, який був за кордоном до війни", – підсумував юрист.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як українці ставляться до територіальних поступок росії у війні.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ