Онлайн-шопінг

Не звертають уваги на бренди: що українці найчастіше купують онлайн у період війни

Shutterstock

Послуга онлайн-шопінгу залишалася затребуваною серед українців навіть під час бойових дій

Асоціація рітейлерів України провела дослідження, під час якого встановила, що кількість комерційних запитів в українському сегменті Google зростає щотижня на 2-3%. Що саме українці найчастіше купували онлайн, розповідає "Дивогляд". 

Сьогодні українці купують інтернет-товари на 16% рідше, ніж робили це до війни. Водночас, популярність інтернет-шопінгу залишається великою. 

Останнім часом все більше українців шукають товари для опалення будинку, кухонне приладдя, домашні меблі, спортивні та фітнес-товари, ювелірні прикраси.

Так, наприклад, за липень і серпень кількість запитів "товари для опалення будинку" зросла на 20%, що є рекордом на цей період. Зокрема, популярність категорії "обігрівач" на півночі України зросла на 27%, на півдні – на 14%, на заході – на 10%, у центрі – на 8%, на сході – на 6%.

"Сезонність цього року працює не для всіх категорій. Наприклад, у категорії "обігрівач" кількість запитів зараз абсолютно змінює всю сезонність, яку ми бачили до цього. Коли була проблема з бензином і величезними чергами на АЗС, значно злетіла категорія "електросамокати". Зростання категорії "сушарка для фруктів" показує, що українці враховують можливість відсутності електроенергії у ці непрості осінь та зиму. Водночас категорія "холодильник" просідає", – пишуть аналітики.

Також затребуваною нині є категорія "домашні меблі". Ймовірно, до цієї категорії здебільшого звертаються українці, які вимушено покинули свої домівки у небезпечних регіонах і переїхали на захід. 

Щодо одягу, то у цьому переліку найпопулярнішими були наступні запити: "футболки ЗСУ", "патріотичні футболки", "бронежилет".

Разом із цим, українці почали менше "гуглити" брендові товари і звертають більше уваги на їхню вартість. В Асоціації рітейлерів пов'язують це із падінням купівельної спроможності.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як зробити замовлення на iHerb в Україні.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ