Безпека у кіберпросторі під час онлайн-навчання: що треба знати батькам і дітям

Розпочалося навчання у школах, яке через війну багато дітей проводитимуть дистанційно. У цих умовах важливо знати про правила, які допоможуть подбати про безпеку школярів у онлайн-просторі

Передусім фахівці радять встановити необхідні для захисту налаштування на смартфоні чи комп'ютері. Треба впевнитися, що дитина зможе самостійно підключатися та відкривати необхідні вебсторінки.

Якщо для навчального процесу треба десь зареєструватися чи створити акаунт, то варто зробити це разом. Користуватися обліковими записами дорослих не рекомендується.

"Домовтеся з дитиною, що під час уроків вона буде використовувати тільки ті інтернет-ресурси, які необхідні для навчання: визначену вчителем програму для відеоконференцій, вебсайти з навчальним матеріалом, месенджер для повідомлень. За потреби налаштуйте відповідні закладки у браузері", – йдеться у повідомленні Держспецзв'язку.

Школяр
Школяр
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Рекомендується навчити дитину створювати надійні паролі та нікому про них не розповідати (за посиланням знаходяться найпопулярніші паролі українців, які зламують за одну секунду). Також нагадуйте дитині про ризики в кіберпросторі, а саме:

  • ймовірність "заразити" гаджет вірусами при відкритті підозрілих посилань, вкладень, файлів (навіть, якщо їх надіслали однокласник);
  • ризики при встановленні невідомих програм;
  • небезпека спілкування у мережі з незнайомцями;
  • загрози, які виникають через розповсюдження в інтернеті особистої інформації (приватні фото, телефонні номери, адреси проживання, реквізити банківських карток тощо).

Якщо це необхідно, то перевіряйте, які сайти відвідує дитина, та що вона завантажує. Для першого відкрийте вкладку "Історія" у браузері, а для другого – "Завантаження". У разі навчання дитини у початковій школі рекомендується користуватися спеціальними програмами, які фільтрують контент (наприклад, "Батьківський контроль" у Windows).

"Нагадуйте дітям правила етичного онлайн-спілкування. Агресія і цькування – категорично заборонені. Обговоріть із дитиною план дій на випадок нестандартних ситуацій. Наприклад, що потрібно робити у разі відсутності інтернету, випадкового завантаження файлу з вірусом, отримання повідомлення від незнайомця тощо. Дитина має знати про те, що у будь-якому випадку може розраховувати на допомогу вчителя чи батьків", – додали фахівці.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, чим небезпечна ввімкнена геолокація на смартфоні.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше