Школярі, школа

Дві-три зміни, або місяць через місяць: яким буде навчальний рік 2022-2023 у школах Києва і коли чекати на канікули

Shutterstock

Цей рік буде абсолютно незвичним за своєю структурою

З 1 вересня у закладах середньої освіти Києва розпочнеться навчання, яке відбуватиметься у дві чи три зміни, або тиждень через тиждень, місяць через місяць і навіть місяць через два місяці, передає "Дивогляд". 

Директорка Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян розповіла, що для того, щоб третя зміна закінчувалася не пізно, було вирішено залишити лише точні науки:

"Нами було проведено дослідження, з якими предметами дітям було найскладніше справлялися дистанційно (вони самі оцінили себе). Ми маємо показники квітневі і травневі, де діти зазначили, що найскладніше було справлятися з фізикою, математикою, хімією, біологією на відстані від вчителя", – відмітила директорка.

Цілком можливо, що у вересні на очне навчання в школи вийдуть учні 6-8 класів, а у жовтні 9-11 класів. Однак, кожен заклад освіти визначає формат роботи самостійно.
 
Нині у Києві 77% шкіл, що пройшли перевірку ДСНС, забезпечені обов'язковим укриттям. Лише 18 столичних шкіл не мають можливості організувати укриття або знайти його поблизу навчального закладу. Для учнів цієї школи навчання пройде дистанційно, або вони можуть перевестися до іншого закладу середньої освіти і навчатися офлайн.

Наразі школи, що забезпечені укриттям, готові прийняти ще 145 тис учнів. З них 138 тис сядуть за шкільні парти, а решта – навчатимуться онлайн, розповів заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

Новий навчальний рік у школах столиці почнуть майже 3,6 тис дітей-переселенців.

Варто зазначити й те, що всі укриття в школах облаштовані всім необхідним для того, щоб навчальний процес можна було продовжити навіть під час повітряної тривоги, але вже у більш безпечному місці.

Канікули

Цей навчальний рік розпочнеться традиційно 1 вересня, але триватиме на місяць довше і закінчиться до 30 червня 2023 року. Таким чином літні канікули триватимуть 2 місяці.

Тривалість навчального року визначатиме заклад освіти, враховуючи при цьому навчальний час на проведення державної підсумкової атестації, навчальної практики, додаткових консультацій для усунення прогалин у навчанні.

Кожна школа також має право поділити навчальний рік на чверті, півріччя та семестри. Навчальний тиждень також може збільшитися до 6 днів.

На всі канікули впродовж навчального року виділили 30 календарних днів:

  • осінні канікули – з 24 по 30 жовтня 2022 року;
  • зимові канікули – з 26 грудня 2021 до 8 січня 2023 року;
  • весняні канікули – 27 березня по 2 квітня 2023 року;
  • літні канікули – з 1 червня по 31 серпня 2023 року.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Києві 70% батьків згодні на очне навчання для своїх дітей.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ