Як боротися із нав'язливою рекламою у Facebook – Держспецзв'язку

Фахівці поділилися порадами, які допоможуть боротися із нав'язливими рекламними оголошеннями у соцмережі Facebook

"Певна реклама у стрічці Facebook з'являється з кількох причин. По-перше, якщо рекламодавець налаштував відповідне таргетування, під параметри якого підпадає користувач (наприклад, мешканець Києва, хлопець віком 25–45 років, захоплюється велоспортом). По-друге, соцмережа дійсно може збирати інформацію про ваші уподобання та інтереси, спираючись на вашу активність, а також на дані "партнерів, підрядників і третіх сторін" (детальніше про це – у Політиці конфіденційності Facebook)", – розповіли у Держспецзв'язку.

Соцмережа дає змогу користувачам заблокувати окреме рекламне оголошення чи змінити загальні налаштування щодо показу реклами, налаштувати їх "під себе". Щоб не бачити у стрічці конкретне оголошення у рекламному пості, треба натиснути знак у вигляді трьох вертикальних крапок у правому верхньому кутку та обрати, що саме ви хочете зробити з рекламою:

  • Сховати її та більше не зустрічати у стрічці. Там можна пояснити, чому ви відмовляєтесь від перегляду саме цього оголошення (невідповідне, занадто часто повторюється, чутлива тема тощо).
  • Поскаржитися, якщо йдеться про шахрайські пости, спам, публікації з образливим вмістом тощо.
  • У пункті "Чому я бачу цю рекламу" обрати опцію і приховати всю рекламу від конкретного рекламодавця.
Смартфон
Смартфон
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Змінити загальні налаштування щодо показу реклами:

  • На головній сторінці соцмережі у правому верхньому кутку натисніть значок у вигляді трикутника.
  • Оберіть у меню "Налаштування та конфіденційність", а потім "Налаштування".
  • Оберіть у наступному меню категорію "Реклама". Тут відображаються сторінки, реклама з яких була у стрічці, а також перелік рекламодавців, рекламу від користувач сховав або навпаки – натиснув на неї. Окрім цього, тут можна змінити дані, які використовуються для показу вам реклами (дозволити чи заборонити користуватися інформацію з вашого профілю чи просто виключити себе із аудиторії певного рекламодавця тощо).

Якщо ви користуєтеся Facebook на комп'ютері з браузера, то рекламу можна заблокувати за допомогою спеціальних застосунків – F.B. Purity, Ad Blocker for Facebook тощо.

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав, про що краще не розмовляти по телефону і які месенджери безпечніші для використання.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше