Як правильно налаштувати систему захисту Windows – поради

Фахівці поділилися рекомендаціями, які допоможуть налаштувати систему захисту операційної системи Windows.

Передусім не варто користуватися ОС Windows, які не підтримуються Microsoft (Windows 7 та старіші версії). Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Держспецзв'язку.

Захист пристроїв із Windows 10 та 11 (найпопулярніші версії) здійснюється за допомогою служби "Безпека у Windows". Щоб її знайти виконайте наступне: Налаштування – Оновлення та захист – Безпека у Windows (або відразу через Пошук). Там можна налаштувати та перевірити наступне:

Захист від вірусів і загроз. Серед функцій згадаємо про швидку перевірку поточних загроз, налаштування захисту в реальному часі, перевірку наявності оновлень тощо. Тут можна налаштувати OneDrive, який допоможе відновити файли на випадок їх втрати. Рекомендується тримати антивірус активним і оновлювати сигнатури.

Захист облікових записів. Також тут можна налаштувати спосіб захисту при вході в систему (наприклад, використання паролю, фізичного ключа безпеки тощо). Варто встановити один із варіантів і налаштувати динамічне блокування екрану.

Люди користується ноутбуком
Люди користується ноутбуком
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Брандмауер та захист мережі. Брандмауер має бути активованим для захисту від несанкціонованого доступу.

Керування програмами та браузерами. Встановіть налаштування, які захищають комп'ютер від шкідливих і потенційно небажаних програм, файлів, сайтів.

Продуктивність та справність пристрою. Тут доступна інформація про обсяг пам'яті, роботу акумулятора, програми тощо.

Параметри сім'ї. За необхідності налаштуйте функцію Батьківський контроль, яка підвищить рівень безпеки дитини під час використання пристрою.

Система має сама підказати, де у налаштуваннях захисту є прогалини та що треба зробити для покращення безпеки. Звертайте увагу на ті позиції, біля яких є знак оклику. Для підвищення захисту дотримуйтеся вказаних інструкцій.

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав про те, для чого та як правильно здійснювати резервне копіювання даних.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше