"Створення резервних копій важливих даних – одне з основних правил кібербезпеки. Реалії сьогодення такі, що втратити доступ до якогось важливого документа чи файлу дуже легко. Це може статися внаслідок кібератаки, викрадення гаджета, через поломки або збої в його роботі. Завдяки резервному копіюванню ви можете без зусиль відновити втрачене", – йдеться у повідомленні Держспецзв'язку.
Як зберігати інформацію:
Зовнішній носій (флешка, HDD- чи SSD-диск тощо)
- Переваги: заплатити за носій треба лише один раз і доступ до резервних копій є навіть без інтернету.
- Недоліки: такий пристрій можна загубити чи зламати; доступ до даних можливий, тільки якщо є доступ до носія; він може застаріти, а тому є потребі в оновленні; обсяг даний обмежений можливостями гаджета.
Хмара
- Переваги: отримати доступ до даних можна з будь-якого пристрою, якщо є доступ до інтернету; обсяг носія обмежений виключно фінансовими можливостями; власники таких сервісів користуються надійними засобами захисту даних від зловмисників; можливість налаштування автоматичної синхронізації.
- Недоліки: за великі обсяги доведеться постійно платити; доступ до резервних копій відсутній у разі, якщо у вас немає інтернету.

Власне сховище NAS (Network Area Storage)
- Переваги: збережена інформація доступна тільки мережу "Інтернет". При цьому фізично сховище переважно завжди у приміщенні власника. Його власник може повністю контролювати все, що відбувається з даними, а також може надати доступ до сховища й іншим.
- Недоліки: висока вартість; потрібні знання та час для правильного налаштування.
У Держспецзв'язку стверджують, що найнадійніший варіант – використання одночасно різних видів резервного копіювання.
- Користувачі Windows можуть здійснювати резервне копіювання за допомогою OneDrive. Є безкоштовні та платні плани, останні передбачають розширених функціонал та більший розмір сховища (інструкцію знаходьте у меню Налаштування – Оновлення та захист – Резервне копіювання).
- Створювати резервні копії файлів зі смартфона можна за допомогою Google One (Налаштування – Google – Резервне копіювання).
- Резервне копіювання даних з iPhone здійснюється завдяки iCloud (теж шукайте в Параметрах).
- Окрім цього, рішення з резервного копіювання даних пропонують багато інших відомих компаній (зокрема, Dropbox, Samsung Cloud).
До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав про те, що таке менеджер паролів і як його правильно обрати.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.
Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання