Люди користується ноутбуком

Як захистити комп'ютер і дані від небезпечних програм та мережевих з'єднань

Shutterstock

Пам'ятайте про кібербезпеку

Фахівці поділилися корисними порадами щодо безпеки у кіберпросторі, а саме про захист комп'ютера від шкідливих програм і даних під час мережевих з'єднань. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Держспецзв'язку.

Небезпека програм

  • Не слід використовувати неліцензійне програмне забезпечення та операційні системи. Так, ліцензія – це дорого, але ви платите за вашу безпеку. Проблема у тому, що зловмисники розповсюджують шкідливе ПЗ через зламані програми. Якщо ви не можете придбати платну версію програми, то користуйтеся безкоштовними аналогами – це значно кращий варіант, ніж зламані версії платних додатків.
  • Вчасно встановлюйте оновлення ОС та програм.
  • Позбудьтеся від програм російських розробників (наприклад, "Яндекс.Браузер", "ВКонтакте", "Одноклассники", mail.ru та інші), бо російські спецслужби мають доступ до даних користувачів.

Поради щодо мережевих з'єднань

  • Підключайтеся до публічних Wi-Fi-мереж лише у разі крайньої необхідності. Якщо вони вам потрібні, то користуйтеся перевіреним VPN (що це таке, як обрати та користуватися – читайте тут). У деяких браузерах є встановлений VPN (наприклад, Opera).
  • Встановіть для домашньої Wi-Fi-мережі складний пароль (дізнайтеся, як правильно використовувати та змінювати паролі). Якщо у вашому роутері є така функцій, то створіть гостьову мережі для тимчасових користувачів, а для власної мережі краще встановити "білий" перелік пристроїв, які можуть приєднуватися. Також є лайфхаки, які допоможуть зрозуміти, що вашим Wi-Fi користується чужа людина.

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав, про що краще не розмовляти по телефону і які месенджери безпечніші для використання.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ